Zioła lepsze od leków

Wiele osób (szczególnie tych zażywających stale leki) ma wątpliwości co do ich skuteczności. Niestety leki mają to do siebie, że niewiele pomagają. Czasami mamy także do czynienia z sytuacją podczas, której zażywane leki pomagają na jedną dolegliwość, ale niestety szkodzą czemuś innemu. Jest to sytuacja nie do przyjęcia. Bardzo często leki także obciążają wątrobę. Wiadomo, że leki są najczęściej zażywane przez lekarza. Nie może na sobie, ani na nikim innym eksperymentować. Nie mamy wiedzy medycznej. Wszelkie zmiany leków czy też dawkowanie może zmienić nam jedynie lekarz.

Czasem jednak mamy dość tych metod leczenia i postanawiamy coś w swoim życiu zmienić. Pochylamy się coraz częściej nad niekonwencjonalnymi metodami. Nie mamy tutaj na myśli jakiś szamanów czy też czarodziejów, którzy bardzo często okazują się po prostu oszustami. Mowa o ziołach. Jest to znana od wieków metoda leczenia. Gdy znamy się trochę na ziołolecznictwie to dochodzimy do wniosku, że są one dużo lepsze od leków. Przede wszystkim odpowiednio stosowane na pewno nam nie zaszkodzą.

Skąd się uczyć ziołolecznictwa?’

Wiele osób chciałoby poznać zioła bliżej. Nie wiemy jednak skąd mamy się uczyć ziołolecznictwa? Tak naprawdę wiele osób szuka inspiracji oraz informacji w sieci. Nie jest to dobry sposób, ponieważ w Internecie bardzo często znajdujemy informacje, które nie są do końca prawdziwe. Pojawiają się wręcz bardzo kontrowersyjne informacje.

Uczmy się ze sprawdzonych książek. Taką książką jest właśnie Apteka Pana Boga. Jest to niesamowicie popularne opracowanie. Znajdziemy w nim wszelkie informacje o możliwościach w ziołolecznictwie. Wszelkie informacje pojawiają się bezpośrednio na podstawie przypadków pojedynczych działania skutecznego ziół, które zostały zaobserwowane przez autorką.

A kto jest autorką? Autorką jest M. Treben, która jest bardzo znaną austriacką propagatorką i zwolenniczką ziołolecznictwa. W książce znajdziemy opis trzydziestu gatunków roślin leczniczych. Co więcej autorka zachęca czytelników oczywiście do ich zbioru. Pośród gatunków opisywanych autorka wprowadza kilka mniej znanych w Polsce gatunków. Raczej każdy z nas zna zioła takie jak tymianek, szałwia czy też rumianek. Jednak są także wspaniałe zioła dostępne w Polsce, o których kompletnie nie słyszeliśmy. O jakich ziołach mowa? Chodzi o szczawik zajęczy, wierzbownicę drobnokwiatową czy też przytulię.

Medycyna zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com