Książki zielarskie, choć nie stanowią popularnej grupy lektur w księgarniach, to charakteryzują się dużym zróżnicowaniem oraz szczegółowością podjętych tematów. Zazwyczaj pozycje te przedstawiają domowe przepisy lub porady na naturalną walkę ze schorzeniami czy problemami natury fizycznej i psychicznej. W sporej części z nich dominują opisy mniej lub bardziej znanych ziół oraz sposoby na ich indywidualną hodowlę. Książką łączącą w sobie podstawowe założenia zielarstwa jest apteka pana boga – to kompendium wiedzy zawiera w sobie szczegółowe opisy 30 roślin leczniczych. Choć nie jest  to naukowe opracowanie, to cieszy się sporym zainteresowaniem w gronie zielarzy, ale i osób, które dopiero zaczynają poznawać tematykę ziołolecznictwa. Jako wprowadzenie w ten świat, jedna z lepszych pozycji.

Zielarski poradnik

Rośliny lecznicze można hodować w różnych warunkach. Oczywiście każda z nich cechuje się innymi właściwościami, a zarazem inaczej reaguje na dane środowisko – jednakże powszechnie znane są i te bardziej odporne, uniwersalne zioła. Te bez większych trudności przeżyją w warunkach domowych. Apteka Pana Boga to poradnik, który wiele nam ułatwi, szczególnie gdy dopiero znajdujemy się na początku swojej zielarskiej drogi. Duża wiedza autorki widoczna jest w treściach umieszczonych w pozycji, ale co ważniejsze, ta nie ogranicza się do niej. Znajdziemy tu i sporo przykładów praktycznych, precyzyjnie opisujących to, jak stosować dane zioła lecznicze, aby uzyskać jak największe efekty.

Pomocna i czytelna

Apteka Pana Boga to lektura przystępna i angażująca. Co więcej, funkcjonuje na zasadzie poradnika, do którego wracamy co jakiś czas, aby poznać nową wiedzę lub upewnić się, że wykonujemy coś dobrze. Zioła są niedocenianym produktem leczniczym, ale i spożywczym – ten może w zauważalny sposób urozmaicić naszą kuchnię. Książka polecana jest miłośnikom naturalnych sposobów leczenia, zielarstwa opartego na tradycyjnych przepisach, czy wszystkim tym, którzy pragną dowiedzieć się czegoś nowego.

Apteka Pana Boga to:

  • świetna lektura z kategorii zielarskiej dla początkujących, ale i już praktykujących
  • kompendium wiedzy na temat tego jak hodować rośliny lecznicze, jak je rozróżniać oraz jak czerpać z nich największe efekty
  • przystępna mieszanka wiedzy praktycznej oraz teoretycznej
  • napisana przez doświadczoną autorkę w tematyce zielarskiej
  • przystępna dzięki prostemu i zrozumiałemu językowi
  • opis 30 roślin leczniczych: tych występujących powszechnie w Polsce, jak i tych mało powszechnych.
Medycyna zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com